LeventAlpatResimA

Levent ALPAT

Denetim Kurulu Başkanı

Derneğimiz Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini kuruluştan 26 Nisan 2015 tarihine kadar devam ettirmiş ve bu tarihte yapılan genel kurulda Denetim Kurulu asıl üyeliğine seçilmiş, Denetim Kurulu Başkanının istifası ile 23.01.2016 dan itibaren Denetim Kurulu Başkanlığı makamına gelmiştir. Üyemiz 1955 yılında İzmir’de doğdu. Hakimiyeti Milliye İlkokulu, Saint Joseph Fransız Koleji ve Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Fakültesi’nden mezundur.

Fransa’nın Grenoble şehrinde bir yıl eğitim aldıktan sonra yurda dönerek Alpat Optik ve Gıda Limited Şirketi’ni kurmuştur. Optik sektöründe gözlük camı imalatı ve ticareti yapmıştır. Ayrıca toplu gıda imalatı ve pazarlaması işleriylede iştigal etmiştir. Ayrıca göz içi lensleri ve tıbbi aletler ithalat ve satışı ile ilgili bir şirket kurmuştur. Müteakiben lisan ve mutfak eğitimi almak üzere İtalya’ya gitmiş ve yine yurt içi ve yurt dışında geçerli olan ustalık (Maestro Cuocco) belgelerini almıştır.

Derneğimizin Kurucu Yönetim Kurulu Üyemizin diğer üstlendiği görevler şöyledir;
• WACS (World Assocıatıon of Chefs Societies ) Dünya Şefler Birliği Jürilik Sertifikası sahibi
• Epad – Ege Bölgesi Profosyenel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.
• Taşfet - Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Üyesi.

Muhtelif televizyon kanallarında yemek programları, niteliği yüksek muhtelif restaurantlarda gurme danışmanlığı yapmaktadır.

Çok sayıda aşçılık ve yemek dersleri veren Yönetim Kurulu Üyemizin yayınlanmış olan “Bir Osmanlı Askeri’nin Anıları” adlı savaş anıları konulu kitabı mevcut olup, halen hazırlıkları basım aşamasında olan bir yemek kitabı yakın bir tarihte piyasaya çıkacaktır.

Çok sayıda gurme ödülü bulunan, bir elinde birden çok marifet olan, bu kadar meşgale ile yemek yemeye ve yelken açmaya ne zaman vakit bulduğuna akıl erdiremediğimiz Kurucu Yönetim Kurulu üyemiz sayesinde Derneğimizin ilerde açılabilecek lokallerinde leziz tadların üyelerimizin emrinde olacağından eminiz.