Alisanvesikalk

 

Mehmet Ali SAN

Yönetim Kurulu 3 üncü Yedek Üye

Derneğimiz Kurucu Yönetim Kurulu Saymanlığı görevini kuruluştan 26 Nisan 2015 tarihine kadar devam ettirmiş ve bu tarihte yapılan genel kurulda yönetim kurulu 3 üncü yedek üyeliğine seçilmiştir. 

İstanbul'da 1958 yılında  doğmuş  ve İTÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nden  Makina Mühendisi olarak mezun olan Kurucu üyemiz, makinelerden çok yelkencilige, denizciliğe ve tekne inşaasına ilgi duymaktadır. Bu nedenle de Gemi İnşa Mühendisi olamadığına fevkalade üzülmektedir.

Derneğimiz Kurucu Üyesinin Gemi İnşa Mühendisi olamamaktan kaynaklanan üzüntüsünü gidermek amacı ile, Derneğimizin barınak amacınıa ulaşmasından sonra, teknesiz üyelerimizi tekne sahibi yapmak için başlatacağımız tekne inşa programının başına getirmeyi planlamaktayız. 

İngilizce ve Almanca bilen Kurucu Üyemizin çeşitli dergilerde çok sayıda yelken, deniz, tekne üzerine yazısı ve ayrıca tercüme kitapları olmakla birlikte, bu kitapların isimlerini hatırlamadığı için burada dükümünü yapma imkanımız olamamıştır. Eğer bir gün hafızası yerine gelirse kitaplarını burada da listeleyeceğiz.

Bir müddet Kalamış Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ve ADF Yönetim Kurulu Yedek Üyesi seçilmiştir. Özellikle derneklerin idare edilememe nedenleri ve sonuçları hakkında derin tecrübe sahibidir. Derneğimize de "nasılsa idare edilemez" düşüncesiyle girmiş, derneğimizin iyi idare edildiği ve edileceği kanaatini edindikten sonra heyecanlanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olup, otomobillere ve özellikle klasik otomobillere merakı fazladır.