OlcaytoSaltadal

Olcayto SALTADAL

Yönetim Kurulu Üyesi

Derneğimiz Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini kuruluştan 26 Nisan 2015 tarihine kadar devam ettirmiş ve bu tarihte yapılan genel kurulda yönetim kurulu yedek üyeliğine seçilmiştir. 20.05.2016 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Cengiz KIZILTAN'ın Yönetim Kurulu toplantılarına katılmaması nedeniyle 03 sayılı kararla müstafi durumuna düşmüş olması yüzünden Yönetim Kurulu üyeliği görevini gelmiştir.

Derneğimiz Kurucucu Üyesi 1946 yılında doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Çapa Tıp Fakültesine girmiş ve doktora tezi sırasında okulu terk etmiştir. Bundan sonraki hayatını sanat ve turizmcilik ile geçirmiş, Kilim Otelleri Genel Müdürlüğü, Hastaş Turizm Genel Müdürlüğü yapmıştır. Colorama Turizm firmasında da çalışmıştır. Son olarak Salt İnşaat ve Emlak firmasını kurmuş ve 1992 yılında emekli olmuştur.

Bir müddet Gazanfer Özcan ve Vahi Öz tiyatrolarında çalışmış, Zürih Kısa Metraj Film Birinciliği ödülü almıştır. Ayrıca TRT Şiir ikincilik ödülü mevcuttur.

Bir dönem Galatasaray Genç takımında Futbol oynayan Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Çapa Sporda futbol ve voleybolda oynamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.