HarunMehdi

 

Harun MEHDİ

Yönetim Kurulu Sekreteri

Derneğimiz Kurucu Yönetim Kurulu Sekreterliği görevini kuruluştan 26 Nisan 2015 tarihine kadar devam ettirmiş ve bu tarihte yapılan genel kurulda tekrar yönetim kurulu asıl üyeliğine seçilmiş ve yönetim kurulu vazife dağılımı toplantısında tekrar Yönetim Kurulu Sekreterliğine getirilmiş olan Kurucumuz 1961 Trabzon doğumludur. Endüstri Meslek Lisesi tesviye bölümü mezunudur. Yıldız Üniversitesi Makine fakültesi 3 sınıftan piyasada kazandığı paradan daha fazla kazanamayacağını düşünerek ve “Yeteri kadar öğrendim, diplomaya gerek yok” diyerek terk etmiş ve yapmakta olduğu plastik kalıp imalatı işine devam etmiştir.

Piyasada hem çeşitli kalıp imalatı firmalarında yöneticilik, hem de sahibi olduğu işletmelerde kalıp imalatı ile 28 sene iştigal ettikten sonra 2006 yılında emekli olup büyükşehirden Fethiye’ye göç etmiş ve kendini zırai faaliyetlerine adamıştır.

Denizi keşfedince Amatör Denizcilik Belgesini almış ve bir tekne alarak denize açılmıştır. Derneğimize üye olduğu gün teknesini satmış, Avustralya’dan aldığı planları bilgisayarda üç boyutlu plan haline getirdikten sonra 3 üncü kattaki evinde kendisi için 8 metrelik yelkenli imalatına başlamıştır.

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) ve bilgisayar destekli talaşlı imalat (CAM) konularında uzman olan Yönetim Kurulu Üyemiz, Derneğimiz öncülüğünde teknesiz üyelerimizi tekne sahibi yapmak için kurulacak olan kooperatifte tek gövdeli, katamaran ve trimaran yelkenlilerin imalatına başlamayı sabırsızlıkla beklemektedir.